Žmonės kurie važinėja su dviračiais kiekvieną dieną žino, kad toks sportas jų sveikatai teikia daug naudos ir jie tai gali pastebėti. Tačiau neneikime, kad dar yra daug asmenų, kurie galvoja apie važinėjimą su dviračiu, tačiau neapsisprendžia ar tikrai verta.

Kuomet važiuojate su dviračiu, jūs stiprėjate ne tik fiziškai, tačiau ir gerinate savo psichinę sveikatą. Važiavimo metu jūs galite praplėsti socialinį ratą, nes atrasite gražių vietų, kurių iki tol nebūsite matę. Kiekvienas žmogus savo gyvenime gali pasirinkti norimą pomėgį, tačiau mes rekomenduojame rinktis važinėjimą su dviračiais.

Dviratininkai turi geresnę psichinę gerovę

Amerikoje buvo atlikti moksliniai tyrimai, kurie parodė, kad fiziškai aktyvesni žmonės yra 32 procentais laimingesni, nei tie, kurie nepatiria jokio fizinio krūvio. Miesto dviračiai yra dažniausias pasirinkimas tarp žmonių, kurie ruošiasi važinėti miesto keliais arba tam pritaikytais keliukais.

Reikėtų paminėti, kad važinėdami su dviračiais jūsų nuotaika taps kur kas geresnė, nes važiavimo metu yra išskiriamas endorfinas ir adrenalinas. Dauguma dviratininkų po važinėjimų jaučiasi labiau pasitikintys savimi. Kad važiavimas taptų dar įdomesnis, visuomet galite užsibrėžti sau tikslus, tarkime per dieną praminti virš 100 kilometrų.

Kaip ir minėjome, važinėdami dviračiu ne tik tapsite fiziškai stipresni, tačiau atrasite ir puikių vietų, kurios atskleis tikrąjį miesto grožį. Važiavimo metu galite klausytis muzikos, knygų arba atrasti kitų dviratininkų, kad praplėstumėte savo pažinčių ratą.

Kartą dviratininkas ,,Graeme Obree” sakė: – didžiąją dalį savo gyvenimo kentėjau nuo depresijos, o jeigu ne važinėjimas dviračiu, dabar nežinočiau kur būčiau atsidūręs…

Važinėjimas dviračiu sustiprins imuninę sistemą

,,David Nieman” daktaras yra atlikęs tyrimą, kurio metu ištyrė virš 1000 suaugusių asmenų, kurių amžius neviršijo 85 metų. Tyrimo rezultatuose buvo teigiama, kad fizinis krūvis turi didelę įtaką viršutinių kvėpavimo takų sveikatai ir padeda sumažinti peršalimo atvejų skaičių.

Visi žmonės po darbo arba prieš jį turėtų skirti laiko prasiminti dviračiui, kadangi taip sustiprins savo imuninę sistemą, bei padidins baltymų gaminimą organizme. Reikia nepamiršti, kad fizinis krūvis padeda pažadinti baltuosius kraujo kūnelius.

Jeigu turite galimybę važiuoti į darbą su dviračiu, tą ir siūlome daryti, nes galėsite palaikyti fizinį krūvį į darbą ir po darbo. Kartais važiavimas su dviračiu padeda sumažinti kelionės laiką ir galite pasimėgauti grynu oru. Juk važiuoti dviračiu yra kur kas maloniau, nei sėdėti autobusuose, kuriuose yra pilna mikrobų ir glaustytis su kitais žmonėmis.

Dviračių sportas padės numesti nereikalingų kilogramų

Jeigu norite numesti svorio, tuomet važinėjimas dviračiu yra puikus pasirinkimas. Norint palaipsniui atsikratyti nereikalingų kilogramų, rekomenduojama pasiskaičiuoti savo suvalgomą kalorijų kiekį per dieną, bei kiek jų išeikvojate. Važiavimas dviračiu per valandą gali sudeginti net iki 1000 kalorijų. Sudeginamų kalorijų skaičius priklausys nuo to, kaip intensyviai jūs minsite dviratį.

Kiekvienas maistas turi tam tikrą kiekį kalorijų, tačiau visos kalorijos gali būti skirtingos, tad skirsis ir jų sudeginimo laikas. Visuomet rekomenduojama valgyti tik sveiką maistą, kad būtumėte sveiki ir stiprūs. Prie savo mitybos prisidėkite ir vaisių su daržovėmis.

Raumenų auginimas

Dviračio minimo metu nuolatos dirba tam tikros raumenų grupės, tad nenuostabu, kad auginsite ir raumenis. Važiuodami su dviračiu galite sustiprinti savo sėdmenų, šlaunų ir blauzdų raumenis. Svarbu paminėti, kad kuo daugiau raumenų masės turėsite, tuo daugiau kalorijų sudeginsite, nes raumenys degina riebalą, net ir ramybės būsenoje.

Mėgaukitės antrais pusryčiais

Dažnai dviratininkai važiuojantys į darbą įsideda antrus pusryčius, kadangi nuvažiavus į darbą yra sudeginama nemažas kiekis kalorijų. Jeigu jūs užtrunkate apie 30 minučių, tuomet sudeginate apie 200 – 500 kalorijų. Po tokių kalorijų sudeginimo galite pasimėgauti kokiais nors vaisiais arba koše.

Tačiau norint atsikratyti svorio greičiau, tuomet siūlome nevalgyti po dviračio minimo. Jeigu esate tik pradedantysis dviratininkas, tuomet neturėtumėte daryti per didelio kalorijų deficito, nes jausitės silpnesni ir labiau išsekę.

Dviratininkai turi sveikesnius plaučius

Londone atlikti tyrimai parodė, kad dviratininkai patyria kur kas mažiau pavojingų garų, nei asmenys važinėjantys automobiliu, autobusu arba eidami pėsčiomis. Kad tyrimas būtų su tiksliais rezultatais, kiekvienam asmeniui buvo įrengtas taršos detektorius. Tyrimo gale paaiškėjo, kad automobilių vairuotojai patiria net 5 kartus daugiau taršos, nei asmenys minantys dvirčius.

Pabaigai

Dviračių sportas yra priskiriamas prie mankštų, nes važinėjimo metu yra maža tikimybė, kad patirsite kokią nors nenumatytą traumą. Kaip ir kiekvienas sportas, taip ir dviračių sporte yra tikimybė patirti kokią nors traumą. Net bėgiojimo sportas turi didesnę tikimybę, kad patirsite kokią nors traumą. Bėgiojimo metu jūs nuolatos perkeliate savo svorį į kitą poziciją, o su dviračio minimu to nedarote. Bėgimo sporte patiriama 144 procentais daugiau traumų ir 256 procentais daugiau uždegimų.

Galbūt jums nepatinka dviračiai ir galvojate su kuo dar galėtumėte pasigrožėti miesto vaizdais, nuvykti greičiau į darbą arba surasti veiklą, kurios metu galėtumėte įkvėpti gryno oro? Elektriniai paspirtukai gali būti vienas iš patrauklesnių pasirinkimų jums, nes jie yra pakraunami ir jums nereikės eikvoti savo jėgų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *