Ką reikėtų žinoti apie deimantusKą reikėtų žinoti apie deimantus

Kuomet perkate deimantus, reikėtų galvoti ne tik apie karatus. Pačių deimantų vertė gali labai skirtis, o tai priklauso nuo:

  • Deimanto grynumo.
  • Deimanto spalva.
  • Deimanto pjūvis.
  • Deimanto svoris.
  • Sertifikatas.

Tarptautiniu mastu, deimantai yra įvertinami pagal skaidrumą, spalvą, karatą ir pjūvį.

Karato svoris

Ar kada nors pagalvojote, kad karatai nurodo svorį, bet ne pačio deimanto dydį? Kuo deimantai yra sunkesni, tuo jie vertingesni.

Spalva

Jeigu deimantas beveik neturi jokios spalvos, tuomet jis išsiskiria iš kitų aukštos kokybės deimantų. Kai kurie deimantai yra ypatingai brangūs, dėl savo spalvos. Galite rasti deimantų su G/VVS, kurie yra brangesni ir populiaresni.

Deimanto švarumas

Ar žinote ką reiškia turėti nepriekaištingą deimantą? Beveik kiekvienas deimantas nuo prigimties turi kokių nors netobulumų ir yra vadinami inkliuzais. Jeigu į deimantą žiūrimą daugiau nei kelis kartus ir nerandama jokių inkliuzų, tuomet jis laikomas nepriekaištingu.

Du karatai gali pasiūlyti deimantus, kurie turės bent minimalų inkliuzą. Nepamirškite pasidairyti ir po kitus papuošalus, kuriuose galite rasti deimantų.

Išpjova

Kad išpjauti tinkamai deimantą, reikia daug patirties ir atidaus žvilgsnio. Tinkamai išpjaustyti deimantą yra tikras menas, kadangi:

  • Proporcingai ir simetriškai iškirptas su nepriekaištingomis briaunomis deimantas turės didžiausią blizgesį. Tačiau pjaustant reikia stengtis prarasti kuo mažiau vertingų medžiagų.
  • Pjaunant neapdorotą deimantą, dažniausiai prarandama apie 50 procentų deimantų.
  • Pjūvio tipai yra nustatomi pagal formas, kurioje buvo rastas neapdorotas deimantas. Yra daugybę skirtingų pjūvių tipų.

Sertifikatai

Kuomet ruošiamasi pirkti deimantą, visuomet reikia įsitikinti, kad jie turi patvirtintus sertifikatus.

Kad užtikrintumėte, jog turite gerą deimantą, ieškokite pirkti tik su Lietuvos prabavimo rūmų kokybės sertifikatu. Tai įrodo, kad deimantas yra aukštos kokybės, kad žinoma jo kilmė ir jis yra tikras.

Plačiau apie deimantus

Nupirktus deimantus galite naudoti kaip investicija, kadangi jų vis mažėja ir kaina tik auga. Taip pat juos galite panaudoti savo norimų papuošalų kūrimui. Visuomet geriausia rinktis nemodifikuotus deimantus, kadangi jie yra tyresni ir geresnės kokybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *