Nors pirmasis krematoriumas Lietuvoje pradėjo veikti prieš dešimtmetį, tik pastaraisiais metais ženkliai ėmė augti kremavimo paslaugų populiarumas. Vis daugiau žmonių ima domėtis, kaip atliekamas kremavimas, kur reikėtų kreiptis dėl tokios paslaugos ir kiek tai gali kainuoti.

 

Ar kremavimą leidžia religija?

Vienas dažniausių mitų, susijusių su kremavimu yra tai, kad tikinčių žmonių negalima kremuoti. Tačiau tai tėra tik mitas. Iš tiesų kremavimo tradicijos Lietuvoje yra gana gilios, apie tai kalba net Lietuvos vyskupai. Baltai ir anksčiau kremuodavo žmones, ne visuomet kūnai būdavo laidojami tik į žemę. Tad kremavimas nepažeidžia jokių religinių tradicijų ar įsitikinimų. Todėl Lietuvoje kremuojami ir tikinčių žmonių palaikai, juos urnose laimina dvasininkai.

 

Kur kreiptis dėl kremavimo?

Dažniausiai kremavimą organizuoja laidojimo paslaugų namų darbuotojai. Kremavimo paslaugos kainuoja nuo kelių šimtų eurų ir jo kaina priklauso nuo transportavimo išlaidų, įsigyto karst kainos ir pan. Kremavimui patariama rinktis kuo paprastesnį ir natūralesnį karstą. Svarbiausia, kad jis neviršytų nustatytų išmatavimų. Į karstą artimieji dažnai pageidauja įdėti asmeninių velionio daiktų ir tai nėra draudžiama. Galima įdėti drabužius ar kažkokį asmeninį daiktą. Svarbu vengti daiktų, kurie nedega arba gali pakenkti kremavimo procesui. Visus daiktus ir velionį į krematoriumą nuveš laidojimo namų darbuotojas. Jis taip pat padės išsirinkti urną, kurioje vėliau bus ir laidojami palaikai. Urnoje palaikai dažniausiai yra kapsulėje, į kurią palaikai supilami krematoriume. Joje taip pat yra specialus žetonas su identifikaciniu numeriu, kuris taip pat yra ir artimiesiems išduodamame kremavimo akte.

 

Kaip organizuoti atsisveikinimą?

Nors į krematoriumą palaikus atveža laidojimo namų transportas, artimieji taip pat gali dalyvauti procese. Kartais artimieji nori atsisveikinti su velioniu prieš pradedant kremavimą. Tai galima padaryti ir krematoriume yra atskira tam skirta patalpa. Atsisveikinus, pradedamas kremavimo procesas, kuris trunka ne mažiau kaip tris valandas. Procesą artimieji taip pat gali stebėti.

 

Dažnai kyla klausimų, kaip organizuoti atsisveikinimą, kai užsakomas kremavimas. Tai taip pat gali būti organizuojama įvairiai. Vienas iš variantų yra organizuoti įprastą atsisveikinimą su velioniu karste, o tuomet palaikus kremuoti ir laidoti. Kitas variantas yra organizuoti atsisveikinimą su urna, kai palaikai jau kremuoti. Artimieji gali patys pasirinkti, koks variantas jiems yra priimtinesnis ir patogesnis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *