Vasara yra tas metas, kai norisi laiką praleisti prasmingai ir patirti kuo daugiau nuotykių su šeima ar draugais. Šis metų laikas dėkingas tuo, kad jo metu galima prisigalvoti įvairiausių veiklų gamtoje. Viena populiariausių veiklų Lietuvoje yra plaukimas baidarėmis, kuriomis gali plaukti neribotas kiekis žmonių, vaikų ir net gyvūnų. Plaukimą galite tęsti keletą dienų, taip prisiliesdami arčiau prie gamtos ir pabėgdami nuo kasdieninės rutinos. O tam, kad kelionė baidarėmis būtų nepamirštama ir sklandi, reikia jai atsakingai pasiruošti.

 

Visų pirma, vertėtų įsivertinti savo fizines galimybes, pagal kurias galėsite pasirinkti tinkamą baidarių maršrutą. Keletos valandų ar keletos dienų, sraunią ar lėtesnio tekėjimo upę, kupiną kliūčių ir išbandymų, ar saugią, su mažai vingių ir užtvankų. Mėgstantiems lipti iš komforto zonos patiks maršrutai, kupini nežinomybės ir kliučių, o ramesniems keliautojams – tiesios ir mažiau sraunios upės.

 

Apgalvotai pasirinkite baidarių nuomos tašką, atsižvelgiant kuris variantas jus tenkintų –  baidarių nuoma su nakvyne ar be jos. Didžiulis pliusas renkantis keletos dienų baidarių plaukimo kelionę su nakvyne yra tas, kad užsitikrinate kokybišką naktinį poilsį ir pasiruošimą kitai kelionės dienai. Galimybė nusiprausti, atsigulti į patogią lovą ir pasigaminti šilto maisto po ilgos dienos irklavimo vandenyje, jaukiame nakvynės taške – pagerina plaukimo su baidarėmis patirtį bent keletą kartų.

 

Orų prognozė yra vienas iš tų faktorių, į kurį tiesiog privaloma atsižvelgti. Paprastai baidarėmis smagiau plaukti, kai nėra didžiulio vėjo, šviečia saulė ar yra debesuota, bet temperatūra ne mažesnė kaip 15 laipsnių šilumos. Tuo tarpu lietus ir stiprus vėjas gali ne tik suteikti nemalonią baidarių patirtį bet ir sukelti įvairių rizikų apsiversti, pamesti daiktus ir dar daugiau. Tad, net jei labai laukiate šios kelionės ir planavote ją keletą savaičių, verta ją perkelti, esant blogiems orams, norint apsisaugoti nuo galimų rizikų. Baidarių nuoma supras ir net paskatins jus perkelti kelionės datą, kad turėtumėte kuo geresnę patirtį.

 

Sudarinėjant daiktų sąrašą, kuriuos reikėtų pasiimti į kelionę su baidarėmis, nepamirškite įtraukti keletos drabužių komplektų persirengimui, neperšlampamos striukės, keleto avalynės variantų, jei sušlaptumėte bei maudimosi kostiumo. Taip pat nepamirškite užkandžių, kurie itin praverčia plaukiant ilgus atstumus, kai reikia pasikrauti šiek tiek energijos. Ir žinoma, nepamirškite apsaugos nuo saulės – SPF kremo ir kepurės bei purškiklio nuo uodų ir erkių, kurie tikrai bus naudingi kelionės metu.

 

Esate pasiruošę, tad nepamirštamos ir kupinos įspūdžių kelionės!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *