Siekdama užsibrėžto tikslo iki 2050 m. pasiekti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį, vyriausybė ėmėsi kovoti su išmetamųjų teršalų mažinimu visuose ekonomikos sektoriuose, įskaitant nekilnojamąjį turtą. Lietuvos būsto fondas tai kontroliuoja, todėl vyriausybė, namų savininkai ir statytojai susiduria su unikaliais ir sudėtingais iššūkiais, didindami namų ir komercinių pastatų energijos vartojimo efektyvumą. Lietuvos vyriausybė siekė imtis priemonių, kurios paskatintų nekilnojamojo turto savininkus  rinktis ekologiškesnius sprendimus, o dalis to yra sugriežtinti energijos vartojimo efektyvumo reitingų standartus.

Energinio naudingumo sertifikatas (EPC) – tai dokumentas, nurodantis, koks yra nekilnojamojo turto energijos vartojimo efektyvumas nuo A (efektyviausias) iki G (mažiausiai efektyvus). Jame taip pat nustatomas galimas išmetamųjų teršalų lygis ir susijusios išlaidos, susijusios su to turto įvertinimo pagerinimu. Nekilnojamojo turto EPC įvertinimas nurodo išlaidas, susijusias su turto šildymu. EPC juostos apskaičiuojamos įvertinus kelis veiksnius, tokius kaip izoliacija, sandarumas, langai ir šildymo sistemos. EPC turi būti gautas kaskart statant, parduodant ar nuomojant nekilnojamąjį turtą. Nekilnojamojo turto savininkai turi gauti EPC potencialiems pirkėjams ir nuomininkams prieš parduodami turtą pirkti ar nuomoti.

Energinio naudingumo sertifikatas (EPC) reikalingas kiekvienam komercinės paskirties pastatui, kai jis statomas, parduodamas ar nuomojamas. Šis sertifikatas suteikia informaciją apie pastato energinį efektyvumą savininkams, būsimiems pirkėjams ir nuomininkams. Energinio naudingumo sertifikatas (EPC) nurodo komercinio pastato energinio naudingumo laipsnį. EPC sertifikatai reikalingi, kai statomas, parduodamas ar nuomojamas komercinis pastatas, kurio plotas didesnis nei 50 m2.

Pagal EPC reikalavimus yra dviejų klasių pastatai, kurie yra susiję su vertinamo pastato sudėtingumu ir turės įtakos jums reikalingo EPC vertintojo tipui. EPC gaminami naudojant standartinius metodus ir prielaidas apie energijos naudojimą, kad būtų galima palyginti to paties tipo pastatų energijos vartojimo efektyvumą. Jie galioja dešimt metų. Įvertinimas apskaičiuojamas pagal pastato ir jo statybos paslaugų (pvz., šildymo, apšvietimo, oro kondicionavimo), o ne jame esančių prietaisų našumą. Tai žinoma kaip turto reitingas – tai yra, kiek pastatas buvo suprojektuotas ir modifikuotas energiškai efektyviai. Sertifikatas taip pat parodo potencialų pastato įvertinimą, jei bus įgyvendintos visos rekomendacijose siūlomos ekonomiškai efektyvios priemonės. Pastato įvertinimas skirsis priklausomai nuo pastato amžiaus, vietos, dydžio ir būklės, į kuriuos bus atsižvelgta. Daugiau informacijos dėl sertifikato galite rasti adresu pds.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *