Stilingi laiptai namuose, ką reikia žinotiStilingi laiptai namuose, ką reikia žinoti

Laiptų statyba jūsų namuose yra didelis darbas. Dėl griežtų statybos taisyklių turite įsitikinti, kad viskas yra tobula, kad išvengtumėte bet kokio pavojaus. Tačiau, kalbant apie technines detales, statyti laiptus yra lengviau nei statyti kitus dalykus savo namuose. Viskas, ko jums reikia, yra kai kurie pagrindiniai dailidės įgūdžiai ir kantrybė dirbti su smulkiomis detalėmis. Visi tikimės, kad laiptai bus vienodo aukščio, o net ir mažiausias laiptelių neatitikimas gali sukelti užkliuvimo pavojų. Patys laipteliai turi būti tokio aukščio, kad lipti būtų kuo lengviau. Jūsų namų laiptų išdėstymas ir skaičiavimai kartais gali būti keblūs, jei nesate itin atidūs kiekviename žingsnyje. Štai keli svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti statant laiptus.

Žinoti komponentus ir išmatavimus

Laiptai susideda iš trijų pagrindinių komponentų. Tai yra stygos, laipteliai ir stovai. Stygos yra nuožulnios lentos, kurios palaiko visa kita, įskaitant žmonių, žingsniuojančių laiptais, svorį. Protektorius yra kiekvieno laiptelio viršūnė, o po kiekvieno protektoriaus briauna sumontuoti stovai, kurie apsaugo stygas. Prieš pradėdami, tikrai norėsite išstudijuoti šiuos komponentus ir bendrus matavimus. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo apgaulingai paprasti, tačiau greitai gali tapti sudėtingi.

Kaip jie prisitvirtins prie esamos struktūros?

Svarbus klausimas, kurį reikia užduoti prieš pradedant, yra tai, kaip pritvirtinsite laiptus prie žemiau esančios konstrukcijos. Jei jie sėdės viename lygyje su konstrukcija, galite pritvirtinti stygas prie jau esančios karkaso. Tačiau taip būna ne visada. Pavyzdžiui, jei statote denio laiptus su iškyša, turėsite sukurti antrinę atramos sistemą arba pakoreguoti stygų viršūnes. Saugumo sumetimais viskas turi būti saugi.

Apsvarstykite elementus

Jei laiptus įrengiate lauke, dėl natūralių elementų turėsite daugiau dėmesio. Mediena ne visada išsilaiko, priklausomai nuo jūsų klimato. Taip pat turėsite lakuoti, dažyti ir užsandarinti laiptus, kad apsisaugotumėte nuo nusidėvėjimo. Norėdami pridėti dar vieną saugos elementą, užtepkite neslidžių dažų arba užtepkite neslidžias trinkeles.

Viena iš priežasčių, kodėl laiptus taip sudėtinga statyti, yra tai, kad jie turi laikytis griežtų statybos taisyklių. Jie gali skirtis priklausomai nuo vietos, tačiau gali būti šiek tiek lankstumo. Kas liečia turėklus ir kainas, stiklo turėklų kaina gali skirtis priklausomai nuo modelio, stiklo formos ir daugelio kitų aspektų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *